Małgorzata Żurawska

Obserwuję, wypatruję, przyglądam się. Prowadzi mnie ciekawość dziecka, którą staram się karmić na co dzień. Fotografia uczy mnie uważności. Pomaga widzieć i czuć głębiej. Kieruje uwagę na poruszenia, zamyślenia, drobne radości. Pragnę, aby moje zdjęcia przybliżały, to co ludziom w duszy gra przy ulubionych dźwiękach.
Udział w projekcie Humas of Kraków jest dla mnie lekcją uważności na drugiego człowieka, napotkanego na ulicach ukochanego Krakowa. Okazją do otworzenia się na jego historię i podzielenia się nią z innymi. Poszukiwaniem tego co nas łączy przy jednoczesnym wychwyceniu wyjątkowości w każdej z opowiedzianych historii.

***

I experience life through my eyes most of all: always watching, observing, browsing. A childlike curiosity guides me and every day, I seek to awake it more. For me, photography is the best teacher of mindfulness. It allows me to see and feel deeper. It directs my attention to emotions, thrills, fleeting moments of joy.
By being part of Humans of Krakow project, I learn how to be more attentive to other citizens of my beloved city, how to be more open to its story and how to share it with others. It’s a continuous search for what we have in common and what is so unique to each of us.